Přejít na obsah Přejít k navigaci pomocí menu
Hervis klub Najít prodejnu
Menu      
mega-count-button-down
Předchozí
x Zavřít

Stany

Ať již na vícedenní túře, výletu v kempu nebo na další festival, dobrý stan by při tom neměl chybět. Pro nejlepší výběr outdoorového nocování vám Hervis nabízí ve svém sportovním světě kempování široký sortiment stanů předních značek Salewa, Kilimanjaro a Coleman. Proklikejte se nabídkou a objednávejte již nyní online domů, aby vašemu příštímu outdoorovému dobrodružství nestálo nic v cestě!
Akce  
Odstranit všechy filtry x

9 výsledků nalezeno

  K nákupu online
  K rezervaci v prodejně

Stany z Hervis pro pravé milovníky kempování

Pro milovníky treků, kempování, horolezce, návštěvníky festivalů a dalších aktivit jsou stany dočasným domovem. Poskytují ochranu před větrem a nepřízní počasí, jsou snadno přenosné a zpravidla je lze jednoduše postavit i sbalit. Požadavky na dobrý stan, který bude během kempování vaším ubytováním, by proto měly být odpovídající. Podle druhu stanu je při tom nutné dbát na nejrůznější faktory.

Druhy stanů

Zpravidla rozlišujeme dvouplášťové a jednoplášťové stany. Toto rozlišení vyplývá z materiálu, z jakého je stan vyroben. Dvouplášťové stany jsou vybaveny vnitřním prodyšným stanem a nepromokavým vnějším stanem. Při tom není sucho zajištěno pouze v případě deště, ale také z hlediska vlastní tělesné vlhkosti. Často si můžete následující ráno všimnout, že se na stanu tvoří kapky vody. Při tom se nejedná tolik o rosu, ale spíše o vysráženou vlhkost. Díky dvojité vrstvě a prodyšnosti je stan uvnitř neustále suchý. Jednoplášťový stan je pouze z jednoho pláště a nemůže tak dobře odvádět vlhkost ven. Proto jsou dvouplášťové stany podstatně komfortnější.

Typy stanů

Kromě materiálu hraje velkou roli i tvar stranu, a je nutné to před koupí dobře zvážit. Podle nároků můžete vybírat mezi kopulovými, tunelovými a geodetickými stany. Kopulový stan má hranatý půdorys. Dvě stejně dlouhé tyče se setkávají ve špičce a zajišťují, aby byly stěny co nejsvislejší. Velkou výhodou tohoto typu je, že může volně stát i bez připevnění k zemi. Proto jej lze velmi rychle a snadno postavit a opět složit. Tunelové stany zase poskytují optimální využití prostoru. Navzdory jejich konstrukci jsou velmi lehké. Pokud je postavíte úzkou stranou ve směru větru, jsou velmi stabilní. Obrovskou výhodou tunelového stanu je, že umožňuje přespání více osob a dostatek úložného prostoru na zavazadla. Vyšší počet osob se může rozmístit do vícero komor, což je praktické především na rodinných výletech s dětmi. Geodetické stany jsou známé tím, že jsou sice při stavbě o něco složitější, ale jsou na druhou stranu těmi nejstabilnějšími. Stan je konstruován jako polokoule s několika se křížícími tyčemi a díky svému tvaru odolává větru i zatížení sněhem. Pro extrémní outdoorové expedice jsou geodetické stany optimální, protože dobře stojí i na horším podkladu.

Ve sportovním světě kempování u Hervis najdete kromě nejrůznějších stanů předních značek, jako jsou Salewa a Coleman i potřebné příslušenství. Kempingový stůl od Kilimanjaro vám poskytne větší pohodlí při kempování i na festivale. Objednávejte přímo zde na eshopu Hervis a nechejte si stan i s příslušenstvím doručit přímo domů nebo na vybranou prodejnu!

14 dní na vrácení peněz
14 dní na vrácení peněz
Bezplatné vrácení zboží
Bezplatné vrácení zboží
100% Ochrana osobních údajů
100% Ochrana osobních údajů
Zdarma na prodejnu
Zdarma na prodejnu
Zpět nahoru Zpět nahoru