Přejít na obsah Přejít k navigaci pomocí menu
Hervis klub Najít prodejnu
Menu      
mega-count-button-down
Předchozí
x Zavřít

Kajak

Kajaky pro dobrodružné výlety nebo pro celou rodinu! Objev také ty tento ultimativní rekreační vodní sport a prohlédni si naši nabídku kajaků a člunů včetně příslušenství a najdi optimální vybavení pro vodní sporty v našem shopu pro vodní sporty u Hervisu!
Akce  
Odstranit všechy filtry x

9 výsledků nalezeno

  K nákupu online
  K rezervaci v prodejně

Kajaky a čluny od Hervisu pro všechny milovníky pádlování

Kajak se těší stále větší oblibě v oblasti rekreačního sportu. Vodní sportovci každého věku často cestují přes celý svět, aby zažili perfektní dobrodružství se svým kajakem. Původně pochází jízda na kajaku z dalekého severu, totiž z Grónska. Nejednalo se při tom o druh sportu, nýbrž o způsob přepravy tamních obyvatel Inuitů, který využívají dodnes. Také pro lov na nevlídném moři byl tento druh člunu využíván kvůli jeho výborné obratnosti. Tradičně se rozlišovalo mezi mužskými a ženskými čluny, přičemž zavřený kajak byl určen pro muže a otevřený umiak pro ženy. Kajak se pohání dvojpádlem, takže je možné zrychlovat na obou stranách člunu. Přitom existují různé pohyby pádlem pro pohánění člunu:

● dopředu
● dozadu
● boční záběr
● zpětný záběr
● obloukový záběr

Kromě těchto základních záběrů existují ještě další varianty pro pokročilé. Předtím než se ovšem rozhodnete koupit si kajak, je třeba naučit se základní prvky jízdy na kajaku. Určité sledy pohybů a školené oko pro možná nebezpečí ve vodě jsou předpokladem pro každou úspěšnou jízdu. Velkou výzvou pro každého začátečníka je, že nohy se musí položit do přední části kajaku. Z tohoto důvodu by měl každý kajakář ovládat známý eskymácký obrat v případě ztroskotání. Protože nohy jsou nepohyblivé, musí se člověk s pomocí síly vrchní části těla sám dostat ven z vody. Pro trénované sportovce to není žádný problém, ale začátečníci by se to měli nejprve naučit. Pokud se rozhodneš koupit si kajak, vyplatí se každopádně návštěva shopu pro vodní sporty v Hervisu. Správné základní vybavení, s nímž by se člověk měl pořádně seznámit, patří ke každému vydařenému dobrodružství s kajakem. Kromě kajaku a dvojpádla by měl mít člověk s sebou také doporučené pomůcky pro plavání, jako například plovací vesty. To všechno a ještě mnoho dalšího najdeš v shopu pro vodní spoty v Hervisu, kde si můžeš produkty pohodlně objednat online až domů nebo do své oblíbené prodejny!

14 dní na vrácení peněz
14 dní na vrácení peněz
Bezplatné vrácení zboží
Bezplatné vrácení zboží
100% Ochrana osobních údajů
100% Ochrana osobních údajů
Zdarma na prodejnu
Zdarma na prodejnu
Zpět nahoru Zpět nahoru