Přejít na obsah Přejít k navigaci pomocí menu
Hervis klub Najít prodejnu
Menu      
mega-count-button-down
Předchozí
x Zavřít

Volejbalové míče

Volejbal je velmi všestranná míčová hra, která baví děti, dospělé i seniory. Ať již si chcete zahrát bagrem ve dvou na zahradě, na pláži nebo na turnajích se svým týmem, základem je vždy dobrý míč. V eshopu Hervis najdete výlučně kvalitní volejbalové míče značek, jako jsou Mikasa. Objednávejte jednoduše online a nechejte si míč doručit přímo domů nebo na nejbližší prodejnu!
Akce  
Odstranit všechy filtry x

6 výsledků nalezeno

  K nákupu online
  K rezervaci v prodejně
 
*Místo cena: Nezávazná doporučená spotřebitelská cena

Bagr, smeč, blokování - s volejbalovými míči v eshopu Hervis

Volejbal je velmi rozšířená míčová hra. Ať již ve školách, klubech nebo na pláži, volejbal se těší velké oblibě u mládeže i dospělých. Jeho původ sahá do amerického Holyoke, kde na konci 19. století William G. Morgan vymyslel „mintonette”. Tato hra umožňovala neomezený počet hráčů a míč byl rozehráván mezi členy týmů náhodně, než se dostal k protihráči. Míč se ale nesměl dotknout země a byl proto vždy brán jako “volley”, proto se pro hru brzy vžil název “volejbal”. Na rozdíl od basketbalu se jednalo o méně tvrdou hru. Dnes je volejbal rozšířen po celém světě jako volnočasový i profesionální sport. S vynálezem plážového volejbalu ve 20. letech 20. století a s rozšířením akcí nabitých turnajů v plážovém volejbale sport získal novou podobu.

Volejbalový míč

Volejbalové míče se vyrábí v různém provedení. Podle oblasti použití se liší rozměry, tlakem a materiálem. Volejbalové míče se standardně dodávají s obvodem 65 - 67 cm, přičemž míče na plážový volejbal jsou většinou o něco větší. Plášť z kůže nebo syntetické kůže kryje duši naplněnou vzduchem. Při tom je nutné vzít na vědomí, že tlak ve vnitřním prostoru působí výrazně na chování míče v letu. Je-li míč příliš měkký, budou se při hře hůře provádět delší míče. Je-li nafouknutý příliš silně, může být zasažení míčem při hře bolestivé. Oficiálně by měl vnitřní tlak u halových míčů být 294,3 a 318,82 mbar. U míčů na plážový volejbal je předepsán nižší vnitřní tlak (171 až 221 mbar). Pokud si nejste úplně jistí, jak moc míč napumpovat, potřebné údaje většinou najdete na ventilku míče.

V eshopu Hervis najdete výlučně kvalitní volejbalové míče předních výrobců, jako jsou Mikasa. Již mnoho let dodává německá firma volejbalové míče na důležitá utkání, jako je olympiáda nebo mistrovství světa a Evropy. Míče na plážový volejbal od Mikasa jsou vyrobeny z měkkého materiálu odolného proti vodě a povětrnostním vlivům. Proto se tyto míče výborně hodí i na pláž. Objednejte si nový volejbalový míč jednoduše online u Hervis. Dodáme vám ho domů nebo na vybranou prodejnu.

14 dní na vrácení peněz
14 dní na vrácení peněz
Bezplatné vrácení zboží
Bezplatné vrácení zboží
100% Ochrana osobních údajů
100% Ochrana osobních údajů
Zdarma na prodejnu
Zdarma na prodejnu
Zpět nahoru Zpět nahoru