Přejít na obsah Přejít k navigaci pomocí menu
Hervis klub Najít prodejnu
Menu      
mega-count-button-down

Adidas

Objev oblečení a boty od Adidasu pro tvé oblíbené sporty jako běh, fotbal, box nebo tenis, a také módu Adidas se sneakersy a oblečením pro volný čas. Objednej si ihned v internetovém obchodě Hervis a nech si zboží doručit domů nebo do tvé oblíbené prodejny!
Adidas Sport Adidas Sport
ADIDAS - POGBA ACE
Objevte nyní

Vybrali jsme pro vás

 • Copa Mundial
  -30%
  ADIDAS 
  Copa Mundial
  fotbalová obuv
  2,799 Kč místo 3,999 Kč

Adidas – sportovní obuv pro nejlepší výkony

Bílé sportovní boty se třemi černými pruhy na boku? Ano, správně, řeč je o přední značce Adidas! Již v roce 1949 založil tuto sportovní značku Adolf Dassler. Název firmy je akronym a skládá se z přezdívky „Adi” a prvních třech písmen jeho příjmení. Již dříve, ve 20. letech, navrhoval Dassler spolu se svým bratrem Rudolfem v domácí prádelně sportovní boty. Cílem bylo vytvořit boty vhodné k určitým sportům, které by sportovcům nabídly co nejlepší předpoklady pro závody. Jako vášnivý sportovec znal Dassler nároky na obuv při sportu. Již brzy dosáhla manufaktura se svými botami velkých úspěchů. Tyto sportovní boty donesly při olympijských hrách v roce 1936 k úspěchu legendárního lehkého atleta Jesse Owense, který v nich vyhrál čtyři zlaté medaile.

S botami Adidas si doběhneš pro úspěch

Firma Adidas se ve svých začátcích specializovala na výrobu sportovní obuvi. Kromě již zmíněných bot pro běžce a lehkou atletiku byla revoluční především fotbalová obuv této značky: s hřeby, které se daly připevnit a zase sundat, bylo možné dosáhnout nových nejlepších výkonů – tyto kopačky nosilo například německé národní mužstvo při mistrovství světa v roce 1954. Ovšem Adidas vytvořil speciální obuv i pro jiné míčové sporty jako např. tenis. Tyto boty byly velmi populární v 50. a v 60. letech. Starší modely z této doby byly začátkem 21. století nově vyráběny pod značkou Adidas Originals: Adidas Originals je součástí samotné firmy Adidas, zahrnuje ale speciální kolekce obuvi a sportovní módy, v nichž jsou kromě nové produkce charakteristických starších modelů vyráběny také nové modely.

Adidas jako životní styl – kultovní oblečení a obuv

Od 90. let 20. století je značka symbolem ležérně sportovního životního stylu, k němuž se hlásí mnoho lidí. To je způsobeno tím, že Adidas je stále oblíbenější nejen ve sportu, ale i v oblasti popu a na rapové scéně. Mnohé celebrity vystupují ve svých videích a na koncertech v outfitech s charakteristickými třemi pruhy. Ty jsou chráněny jako ochranná známka a vytvářejí kultovní status značky Adidas. Adidas tak byla jednou z ovlivňujících značek, díky níž se prosadilo nošení sportovního oblečení v běžném životě - ať již ve škole, v práci nebo při každodenním nákupu – sportovní obuv a oblečení sportovních značek jako Adidas se dnes nosí všude. Je jedno, zda nosíš produkty Adidas ke sportu nebo jako oblečení pro volný čas, v internetovém obchodě Hervis najdeš velký výběr oblečení, vybavení a obuvi. Rozhlédni se a objednej ještě dnes online přímo k sobě domů nebo do prodejny ve tvém okolí!
14 dní na vrácení peněz
14 dní na vrácení peněz
Bezplatné vrácení zboží
Bezplatné vrácení zboží
100% Ochrana osobních údajů
100% Ochrana osobních údajů
Zdarma na prodejnu
Zdarma na prodejnu
Zpět nahoru Zpět nahoru